Monday, May 14, 2018

Chia pudink vs superpotraviny

Tohle není přímo recept, ale spíš něco jako: ,,Už jste zkusili tohle?"
O superpotravinách a zelených potravinách už jsme asi slyšeli všichni. Zelený ječmen, chlorela, kelp a jiné věci se dají normálně sehnat. Přidávají se jen do vody, do smoothie, všude možně. A co do pudinku? Já jsem to zkusila teď poprvé, se zeleným ječmenem a kurkumou, která se za superpotravinu taky někdy považuje.


Chia pudink dělám hodně jednoduše. 1/2 banánu rozmixovaná s trochou vody, 15g chia semínek a pak co mě napadne. Naposledy tedy zelený ječmen a kurkuma latte koření.

Varianta se zeleným ječmenem chutná jako jaro. Svěže. Doplňuju to ráda jahodami, zdá se mi, že k tomu ideálně sedí.

Zelený ječmen jsem znala ještě ,,dřív než to bylo cool". Totiž mámě to poradila jedna známá na mé potíže s exémem a spol. U nich doma to pili ve velkém a jedna sada přistála i u nás. Byla to krabička se zeleným práškem a malý shaker, ve kterém mi to maminka denně podstrčila než jsem šla do školy. Nejdřív se to vypít dalo, postupem času mi to ale začalo čím dál víc lézt krkem, až jsem tomu začala říkat ,,zelený hnus" a nakonec jsem nebyla schopná to pozřít vůbec.
Proto jsem se ječmenu hodně dlouho vyhýbala,když jsem hledala nějaký životabudič. Nakonec jsem se ale odhodlala a zkusila ho koupit. Teď už je to něco jiného než před lety. Chuť se blíží víc čaji, než blátivé kaluži. A tak mě napadlo přidat si ho do chia pudinku. Nelituju.


S kurkumovým kořením to chutná řekněme jako pozdní léto. Je tam cítit svěžest banánu a taková podzimní zemitost jestli to tak lze říct.
Kurkuma latte koření mě napadlo, když jsem pro něj hledala využití. Velice aktivně jsem si koupila směsku koření na zlaté mléko od sonentoru. Výhody tohoto mléka jsou naprosto skvělé, nevýhoda je v tom, že se mi při a po vypití lehce zvedá žaludek. Takže kam s ním? Zkusila jsem to takhle, s nadějí že banán nějak přebije ten chuťový ocásek, který v této kombinaci má kurkuma, a který mi moc nesedí.
Dnes jsem si to brala na svačinu do práce s medovými srdíčky a bylo to fajn. Kdo má rád zlaté mléko, si určitě stěžovat nebude. A já taky ne.


Kam všude dáváte zelené superpotraviny? Máte nějaké nápady kam ještě s kurkuma latte kořením? A riskli byste to taky takhle podobně?

No comments:

Post a Comment