Tuesday, June 12, 2018

Hnusné ráno

Dneska jsem měla vážně ukázkově hnusné ráno. Takové ráno, kdy je všechno na ptáka. To ráno, kdy je všechno špatně a nemůžete s tím nic dělat.

Vidíte ten elán a nadšení do nového dne? Fajn, já taky ne.

Mám ráda snídaně. Nemám ráda vstávání. Zvlášť to pondělní. I když tohle úterní ho totálně přebilo.
Začalo to už kolem 3. hodiny ranní. To mě probralo cosi neurčitého. Pravděpodobně hřmění, které jsem si ale v ten moment tak neuvědomovala. Půl hodiny na to už mě znovu probouzel vítr venku kvůli kterému jsem musela zavírat okno. Za čtvrt hodiny už začínalo pršet a ve 4 už to nabralo takového rozměru že jsem si řekla že na to kašlu a místo na 5:30. půjdu do práce radši až na 6. Možná jsem ale měla vstát už v ty 4. Když jsem se hrabala kolem půl 5 z postele stejně jsem toho za tu půlhodinu navíc moc nenaspala. V kuchyni jsem pak objevila otevřené okno, takže studená sprcha hned po probuzení když jsem ho zavírala. To je pořád ještě ta dobrá část.
Ta horší nastala v momentě, kdy jsem postavila vodu na čaj a zalití kaše. Moje ráno neexistuje bez čaje a snídaně. Dokud se nenajím a nevypiju svůj hrnek čaje, nejsem pořádně vzhůru. Čaj je to, co mě dostává celým dnem. Ten ranní je zvlášť důležitý. Jenže konvice byla zapnutá sotva 20 sekund, když se zablesklo, ozvala se rána a byla tma. Sakra!
Ještě to ve mě 2x vzbudilo naději, když proud krátce naskočil, ale vzápětí vypadnul. Napodruhé už to byl jen takový výsměšný záblesk. V ten moment se sice nevařila voda, ale vařilo se to ve mě. Studená kaše, žádný čaj. Fuj! Ale bez čaje to nejde, tak jsem ten ubohý sáček zalila aspoň tou lehce teplou vodou co se stihla ohřát za těch 20 sekund. Lepší než nic.
V šeru se mi podařilo vypravit z domu a nic nezapomenout, i přes zvednutý tep z toho naštvání na okolnosti. Naštěstí zatím bouře venku skončila. Do práce jsem už dorazila ve svém obvyklém rozpoložení. Pak už bylo fajn. Jen to ráno.

Odpoledne jsem si pak aspoň ten zkažený ranní čaj vynahradila se svačinou a kafem.

(Ano, běhoun na stole má fakt stejný vzor jako moje povlečení.)

No comments:

Post a Comment